Алуминиум прозорец на екранот

Краток опис:

екран алуминиумски прозорци се изработени од Al-mg легура жица во обичен ткаење. Алуминиумска жица мрежа паѓа во две класи: Алуминиум легура на магнезиум жица решетката и чиста алуминиумска жица мрежа, ткаени со посебно со алуминиумска легура жица и чиста алуминиумска жица. Ал екран комарец Боја: Сребрена светли или јаглен. Алуминиумска легура инсекти Скрининг е поскапо од фиберглас мрежа, но многу потрајни. Алуминиум скрининг е тешка и издржливи, обично во 18 x 16 решетката, 0.011 скрининг дијаметар, погоден ...


 • ФОБ Цена: US $ 3 - 10 / лист
 • Мин.нарачката Количина: 20 лист / плочи
 • Набавка Способност: 5000 Лист / листови на ден
 • Порт: Тијанџин
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Екран алуминиумски прозорци  се изработени од Al-mg легура жица во обичен ткаење.

  Алуминиумска жица мрежа  паѓа во две класи:  Алуминиум легура на магнезиум жица решетката  и  чист алуминиум жица решетката , проткаена со одделно со алуминиумска легура жица и чиста алуминиумска жица.

  Ал екран комарец  Боја: Сребрена светли или јаглен.

  Алуминиумска легура инсекти Скрининг  е поскапо од  фиберглас мрежа , но многу потрајни.

  Алуминиум скрининг  е тешка и издржливи, обично во 18 x 16 решетката, скрининг 0,011 дијаметар, погоден за повеќето вратата и прозорецот апликации. Екран алуминиумски прозорци  ќе не 'рѓа или мувла. Опрема што се испорачува во ролни или намалување на парчиња.

  Карактеристики:

  Инсекти мрежа  има мала тежина, добра отпорност на корозија и 'рѓа отпор

  Примена: Како  инсекти скрининг  или сенка против муви и комарци, заштита машини, вентилација материјал и прима сигнали.

  Исто така, снабдување системи инсекти мрежа, кои се специјално дизајнирани за врати и прозорци, и совршен за домашни и бизнис употреба.

  Колку е лесно да се инсталира мрежа инсекти?

  Инсекти мрежа е многу лесно да се инсталира. Сите наши сорти може да се сече со ножици силна, а потоа едноставно захефтана или залепени на своето место.

  Колку долго ќе трае инсекти мрежа?

  Животниот век на решетката инсекти ќе зависи од употребениот материјал, и тоа колку често се предмет на абење и солза. Повеќето хард-носи мрежа што ги продаваат е дека се направени од метал, а тоа е на располагање во било  нерѓосувачки челик  или  алуминиум.

  Нашите  фиберглас и челик мрежа ПВЦ обложени  се поевтини алтернативи, но затоа тие се повеќе деликатни и треба да се користи само во затворен простор. Сепак, нашите  миленичиња мрежа  е многу посилен и е направен од полиестер со основни најлон.

  Која е разликата помеѓу прошири и  ткаени мрежа инсекти ?

  Мошне едноставно, проширената мрежа е посилна и задржува својата форма кога се наведнува, со оглед на тоа ткиво решетката е многу полесно да се намали и да се наведнуваат надвор од форма.

  Каде можам да купам мрежа инсекти?

  Ако би сакале каква било помош со вашата нарачка ве молиме не двоумете се да ни се јават на 0086-311-69013206 или контактирајте со нас преку  e-mail  или на онлајн чет.

   20160309021154455445  20160309021170607060 20160309021118301830 
  20160309021176567656  20160309021155755575  20160309021216401640 

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !