Алка во синџирот ограда

Краток опис:

Алка во синџирот ограда е исто така именуван дијамант жица мрежа со отворање на дијаманти. Тоа се прави со разни метални жици ткаење со алка во синџирот ограда машина. Нашите алка во синџирот ограда материјали се достапни во нерѓосувачки челик, поцинковани, и ПВЦ обложени жица. Тие вообичаено се користи во градини, спортски двор, индустриските објекти, куќи, патишта и настани за контрола на толпата. Ткаење и Карактеристики: Единствен отворање, рамна површина, ткаење едноставна и практична употреба. Лесен и флексибилен за инсталација и поврзување. Тра ...


 • ФОБ Цена: US $ 1.27 - 6.2 / квадратен метар
 • Мин.нарачката Количина: 100 метри / Метри
 • Набавка Способност: 80000 Meter / метри месечно
 • Порт: Тијанџин
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Алка во синџирот ограда  е исто така именуван дијамант жица мрежа со отворање на дијаманти. Тоа се прави со разни метални жици ткаење со алка во синџирот ограда машина. Нашите алка во синџирот ограда материјали се достапни во нерѓосувачки челик, поцинковани, и ПВЦ обложени жица. Тие вообичаено се користи во градини, спортски двор, индустриските објекти, куќи, патишта и настани за контрола на толпата.
  ткаење и Карактеристики:  Единствен отворање, рамна површина, ткаење едноставна и практична употреба. Лесен и флексибилен за инсталација и поврзување. Традиционалните синџир линк Мечување е идеален избор за паметен, безбедна граница огради за индустријата. Ние произведуваме индустриски огради алка во синџирот со топло-натопи поцинковани, ПВЦ обложени кабли и нерѓосувачки челик. Најпопуларниот е галванизиран алка во синџирот ограда, која има добра отпорност на вода и атмосферска корозија. Сепак, ПВЦ обложени алка во синџирот издржливост е подобар од галванизиран оградата.
  Алка во синџирот оградаВидови Edge
  Постојат три типа на работ да се избере: зглоб - зглоб, пресврт - пресврт или зглоб - пресврт. Алка во синџирот ограда со пресврт обично ќе додадете безбедност.
  Knuckling - Овој термин се користи за да се опише видот на кенар добиени од испреплетени соседните парови на крај со жица, а потоа виткање на жица завршува назад во затворен циклус. Обично зглоб е стандард, освен ако не е поинаку наведено.
  Извртување - Овој термин се користи за да се опише видот на кенар добиени со извртување на соседните парови на жица завршува заедно во затворен спирала на 1-1 / 2 машина се врти, што е еквивалентно на три целосна пресврти, и cuffing на жица завршува во остар агол за да се обезбеди остри поени. На жица завршува надвор од пресврт треба да биде најмалку 1/4 инчи (6.4mm) долго.
  Алка во синџирот ограда Спецификации:
  алка во синџирот ограда Спецификации: 1.2mm дијаметар жица - 5.0mm,
  Mesh големина -100mm 20mm
  ширина тркалаат 0.5m, 1.0m, 1,25 милиони, 1,5, 1,8, 2,0, 2,5 милиони
  Должина на ролната 10m-50m .
  Кои ограда треба да ги купите, поцинковани или ПВЦ обложени синџир линк ограда?
  Ако сакате алка во синџирот ограда стоеше 30-40 години, тогаш треба да се купи само ограда со жица со дијаметар од 3мм - 4mm. Ако сакате да имате повеќе атрактивен изглед треба да ги купите на ПВЦ обложени оградата. Само треба заштита од корозија, можете да изберете ограда со галванизиран. Ако планирате да се стави ограда во непријателски средини: во близина на морето или во фабрика област киселина. Ве молиме да купат ПВЦ обложени врска во синџирот ограда. Бидејќи морска сол воздух и киселина атмосфера многу брзо кородираат цинк површина, но тие не можат да се справат со полимер слој.

  20150601125320482048

  20150601125332653265

  2015060112530948948

  20150601125327892789


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !