Изградба Mesh панел

Краток опис:

Изградба Mesh панел е вклучена Заварени жица решетката ограда панел / заварени мрежа панел / заварени решетката мечување / заварени решетката ограда / заварени панел ограда 1. заварени ограда панел мрежа е формирана од страна заварување нискојаглероден челик жица или нерѓосувачки челик жица. Тоа вклучува топло-натопи галванизацијата, електро галванизација, ПВЦ обложени, специјални заварени жица мрежа. Заварени способност решетката панел е висока antisepsis и oxidation- отпорни. Тоа може да се користат како градежни, мечување, декорација и машини заштита во ...


 • ФОБ Цена: US $ 3 - 10 / лист
 • Мин.нарачката Количина: 20 лист / плочи
 • Набавка Способност: 5000 Лист / листови на ден
 • Порт: Тијанџин
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Изградба Mesh панел  е вклучена Заварени жица решетката ограда панел / заварени мрежа панел / заварени решетката мечување / заварени решетката ограда / заварени панел ограда
  1. заварени ограда панел мрежа е формирана од страна заварување нискојаглероден челик жица или нерѓосувачки челик жица. Тоа вклучува топло-натопи галванизацијата, електро галванизација, ПВЦ обложени, специјални заварени жица мрежа. Заварени способност решетката панел е висока antisepsis и oxidation- отпорни. Тоа може да се користат како градежни, мечување, декорација и машини за заштита во индустријата, земјоделството, сообраќајот и транспортот, рударството, судот, тревник и одгледување, итн.
  Заварени мрежа ограда панел е направен од супериорен квалитет на заварени решетката, со рамен мазна површина, цврста структура, да се користи нашироко во зграда, храна, земјоделство и така натаму.
  2. Заварени мрежа спецификација ограда панел
  дијаметар жица: 0.15mm-12mm
  големина на решетката: 1/2 "-6" (1/2 "X1 / 2", 1 "X1", 2 "x2", 3 "X3", 4 "x4", 5 "Х5", 6 "x6", 1 "x2", 2 "X3", 2 "x4" итн)
  ширина: 0.5-2.0 m
  должина: 0.5m, 6.0m
  ширина и должина може да се направи како на вашето барање! 
  Пакување: голи или на палети
  3. Заварени Mesh тип Ограда панел материјал и производство на процесот
  на материјалот: Електро поцинковани заварени мрежа панел 
  топло поцинкувани заварени мрежа панел
  Црното ниска употреба на јаглерод заварени мрежа панел
  ПВЦ обложени заварени мрежа панел
  нерѓосувачки челик заварени мрежа панел

  20150601152623042304

  20150601152631033103

  20150601152669306930

  20150601152688588858

  Дијаметар жица (mm)

  На решетка (mm)

  Широчина (m)

  должина

  инчен

  ММ

  2.0mm-3.2mm

  1 "

  25,4

  0.914m - 1.83m

  Должината не го ограничува

  2.0mm-4.5mm

  2 "

  50,8

  0.914m - 2.75m

  2.0mm-6.0mm

  3 "

  70,2

  0.914m - 2.75m

  2.0mm-6.0mm

  4 "

  101.6

  0.914m - 2.75m

  2.0mm-6.0mm

  5 "

  127

  0.914m - 2.75m

  2.0mm-6.0mm

  6 "

  152,4

  0.914m - 2.75m

  2.0mm-6.0mm

  7 "

  177,8

  0.914m - 2.75m

  2.0mm-6.0mm

  8 "

  203,2

  0.914m - 2.75m

   

  Ви благодариме за посетата на нашиот веб-сајт. Ве молиме да се чувствуваат слободни да оставите порака, ако било какви прашања.

 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !