Електро Галванизирана Заварени Mesh панел

Краток опис:

Material: Low carbon steel wire, stainless steel wire Weaving and characteristics: Hot dipped galvanizing after weaving ;Weaving with hot dipped galvanized iron wire Specification List of Welded Wire Mesh Opening Wire Diameter<BWG> In inch In metric unit(mm)   1/4″ x 1/4″ 6.4mm x 6.4mm 22,23,24 3/8″ x 3/8″ 10.6mm x 10.6mm 19,20,21,22 1/2″ x 1/2″ 12.7mm x 12.7mm 16,17,18,19,20,21,22,23 5/...


 • ФОБ Цена: US $ 3 - 10 / лист
 • Мин.нарачката Количина: 20 лист / плочи
 • Набавка Способност: 5000 Лист / листови на ден
 • Порт: Тијанџин
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Материјал:  ниска употреба на јаглерод челична жица, од нерѓосувачки челик жица
  ткаење и карактеристики:  топла натопи поцинковане по ткаење; Ткаењето со топла натопи поцинкована железо жица

  2015060115040659659

  20150601150457915791

  20150601150473307330

  20150601150486948694

  Спецификација Листа на Заварени Жица Mesh

  отворање

  Жица Дијаметар <BWG>

  во инчи

  Во метрички единици (мм)

   

  1/4 "x 1/4"

  6.4mm x 6.4mm

  22,23,24

  3/8 "x 3/8"

  10.6mm x 10.6mm

  19,20,21,22

  1/2 "x 1/2"

  12.7mm x 12.7mm

  16,17,18,19,20,21,22,23

  5/8 "x 5/8"

  16mm x 16mm

  18,19,20,21

  3/4 "x 3/4"

  19.1mm x 19.1mm

  16,17,18,19,20,21

  1 "x 1/2"

  25.4mm x 12.7mm

  16,17,18,19,20,21

  1-1 / 2 "x 1-1 / 2"

  38mm x 38mm

  14,15,16,17,18,19

  1 "x 2"

  25.4mm x 50.8mm

  14,15,16

  2 "x 2"

  50.8mm x 50.8mm

  12,13,14,15,16

   

  Ви благодариме за посетата на нашиот веб-сајт. Ве молиме да се чувствуваат слободни да оставите порака, ако било какви прашања.

 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !