Електро Галванизирана Заварени Жица Mesh

Краток опис:

Друг тип поцинковани заварени жица решетката е електро поцинковани заварени жица мрежа. Различни од топло-натопи поцинковани заварени жица решетката, електро поцинковани заварени жица решетката е направен од ниска употреба на јаглерод челична жица преку автоматско дигитални контролирани заварување капацитети. Тоа е заварени со обичен челик жица, а потоа електрични поцинкуван по заварување. Готовите производи се на ниво и стан со здрав структура. Најчесто тие се електро поцинковани по заварување (GAW), што може да понуди супериорен корозија resista ...


 • ФОБ Цена: US $ 10 - 50 / Ролна
 • Мин.нарачката Количина: 200 Roll / Ролс
 • Набавка Способност: 200 Roll / Ролс дневно
 • Порт: Тијанџин
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Друг тип  поцинковани заварени жица решетката  е електро поцинковани заварени жица мрежа. Различни од топло-натопи поцинковани заварени жица решетката, електро поцинковани заварени жица решетката е направен од ниска употреба на јаглерод челична жица преку автоматско дигитални контролирани заварување капацитети. Тоа е заварени со обичен челик жица, а потоа електрични поцинкуван по заварување. Готовите производи се на ниво и стан со здрав структура.
  Најчесто тие се електро поцинковани по заварување (GAW), што може да понуди одлична отпорност на корозија во споредба со нискојаглероден челик без сметка на нерѓосувачки челик. Овој тип на заварени жица решетката е наменета за изградба на ограда и во другите инфраструктурни цели. Таа е отпорна на корозија жица мрежа која главно се користи во структурните зграда. Тоа е исто така достапни во различни форми како ролни и панели за индустриска употреба.

  2015060114340654654

  20150601143464976497

  20150601143468576857

  20150601143474217421

  Електро поцинковани заварени жица решетката типичен спецификација:
  5/8 "× 5/8", жица 18, 19, 20, 21;
  3/4 "× 3/4", жица 16, 17, 18, 19, 20, 21;
  1 "× 1/2", жица 16, 17, 18, 19, 20, 21;
  1-1 / 2 "× 1-1 / 2", жица 14, 15, 16, 17, 18, 19;
  1 "× 2", жица 14,15, 16;
  2 "x 2", 12, 13, 14, 15, 16.

  инчен решетката

  ширина должина

  Тежина

  1/2

  3ft. × 50ft.

  8.25kg / ролна

  1/2 
  1/2 
  1/2 
  3/4

  4ft. × 50ft. 
  5ft. × 50ft. 
  6ft. × 50ft. 
  3ft. × 50ft.

  11 килограми / калем 
  13.75kg / калем 
  16.5kg / калем 
  15кг / калем

  3/4

  4ft. × 50ft.

  20 кг / калем

  3/4 
  3/4 

  5ft. × 50ft. 
  6ft. × 50ft.
  3ft. × 50ft.

  25kg / калем 
  30кг / калем 
  20 кг / калем

  1

  5ft. × 50ft.

  30kg / калем

  1

  4ft. × 50ft.

  25kg / калем

  1

  6ft. × 50ft.

  35kg / калем

  Имаме ладна цинк поцинковани заварени жица решетката во големи акции, како следнава табела:

  Студената цинк заварени жица решетката

  Ладна поцинковани заварени мрежа

  25mm × 12mm × 0.87mm × 30 × 1 милион 16.00kgs

  25mm × 12mm × 0.87mm × 30 × 1 милион 16kg

  12mm × 12mm × 0.87mm × 30 × 1 милион 21.00kgs

  12mm × 12mm × 0.87mm × 30 × 1 милион 21kg

  25mm × 25mm × 0.5 mm × 50 × 1 милион 6.00kgs

  25mm × 25mm × 0.5 mm × 50 × 1 милион 6.00kg

  12mm × 12mm × 0.5 mm × 30 × 1 милион 7.00kgs

  12mm × 12mm × 0.5 mm × 30 × 1 милион 7.00kg

  Електро поцинковани заварени жица мрежи  се претежно се користат во градежништвото за материјали зградите, кат бетон, арматурна мрежа и така натаму. На солидна структура даде предности.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !