електро поцинкована жица

Краток опис:

Електро поцинкована жица Материјал: Q195, Q235. Пречник на проводникот: 0.6-4mm. Издржливост на истегнување: 400-700Mpa. Електро поцинкована жица Тема: поцинкована железо жица со добра цврстина и еластичност, поцинковани дебелина на слој, силна отпорност на корозија и други својства. Електро поцинкована жица Процес: жица цртање-киселина за перење-'рѓа отстранување-annealing-топло поцинкуван натопи-свитканост. Електро поцинкована жица апликации: >> Нашироко се користи како градина жица со пролет ...


 • ФОБ Цена: US $ 860 - 1,060 / Тон
 • Мин.нарачката Количина: 10 метрички тон / тони
 • Набавка Способност: 65 тон / тони дневно
 • Порт: Тијанџин
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  електро поцинкована жица Материјал: Q195, Q235.
  Пречник на проводникот:  0.6-4mm.
  Издржливост на истегнување:  400-700Mpa.
  Електро поцинкована жица Тема:  поцинкована железо жица со добра цврстина и еластичност, поцинковани дебелина на слој, силна отпорност на корозија и други својства.
  Електро поцинкована жица Процес:  жица цртање-киселина за перење-'рѓа отстранување-annealing-топло поцинкуван натопи-свитканост.
  Електро поцинкована жица апликации:
  >> Нашироко се користи како градина жица Со пролет диспензерот или како им жица во градините, секојдневниот живот, ракотворби и некои индустриски намени.
  >> Обезбедување на дрва, виновата лоза и шипове за поддршка на trellises или дури и поставување и приклучување поддршка структури.
  >> врзување кеси за жито компири, дрво, вар, јаглен, семе, хемиски и повеќе, па дури и како пошта или перење торба печат.
  >> Занимаваат на производи од жица, шипки, дрво цевка и трска.
  >> Поправање или зајакнување на челик за објекти од високоградба, базени и многу повеќе.
  >> пакување на теписи, ткаенини за складирање и испраќање.
  Електро поцинкована жица Пакување:
  A.1-50kg / калем или големи coil.Inside со пластична фолија, и надвор со ткаени торба.
  B.1-50kg / калем или големи coil.Inside со пластична фолија, и надвор со Хесенската.
  Дијаметар C.Wire <0.6mm во калем, отколку во картонска кутија.

  20150601104856355635

  20150601104858405840

  20150601104891909190

  20150601104843224322

  мерач

  SWG (mm)

  BWG (mm)

  метрички систем

  8 #

  4.06

  4.19

  4,00

  9 #

  3.66

  3.75

  /

  10 #

  3.25

  3.40

  3.50

  11 #

  2.95

  3.05

  3,00

  12 #

  2.46

  2.77

  2.80

  13 #

  2.34

  2.41

  2.50

  14 #

  2.03

  2.11

  /

  15 #

  1.83

  1.83

  1.80

  16 #

  1.63

  1.65

  1.65

  17 #

  1.42

  1.47

  1.40

  18 #

  1.22

  1.25

  1.20

  19 #

  1.02

  1.07

  1.00

  20 #

  0.19

  0.89

  0.90

  21 #

  0.81

  0,813

  0.80

  22 #

  0.71

  0,711

  0.70

  23 # 34 # се достапни

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !