Галванизиран Gabion Mesh

Краток опис:

Поцинковани Gabion мрежа главно се користи за производство на кафези gabion и поставени директно да се користи за заштита од ерозија на почвата и карпите стркала надолу по ридот ров. Галванизиран габион нето суровина е високо поцинкована железо жица, поцинковани железо жица поцинкована мнозинство во 260 g /. Галванизиран габион нето суровина: (1) поцинкувана челична жица: јаглерод челична жица, дијаметарот на жицата во 2.0mm 4.0mm меѓу силата на жица цврстина, силен дожд или еднаква на 350-520MP ...


 • ФОБ Цена: US $ 5 - 33 / Set
 • Мин.нарачката Количина: 10 Поставување / колекции
 • Набавка Способност: 500 Поставување / поставува по ден
 • Порт: Тијанџин
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Поцинковани Gabion мрежа  главно се користи за производство на кафези gabion и поставени директно да се користи за заштита од ерозија на почвата и карпите стркала надолу по ридот ров. Галванизиран габион нето суровина е високо поцинкована железо жица, поцинковани железо жица поцинкована мнозинство во 260 g /.
  Поцинкувана gabion нето суровина:
  (1) галванизиран челик жица: челична жица јаглерод, дијаметарот на жица во 2.0mm 4.0mm помеѓу јачината на жица на истегнување, висока дожд или еднаква на 350-520MPa, на површината третман на жица топла поцинкувани, поцинковане заштитни дебелина на слојот според барањата на клиентот, поцинковани на износ до 360 г / m2, повеќето од галванизиран околу 260g / m2.
  (2) каде што Gower челична жица, поцинковани јаглерод челична жица слој низок е легура, 5% од легура на алуминиум компоненти - се меша во трагови ретки земјата легура на цинк слој. Ова е употреба во последниве години, нови материјали, и отпорност на корозија е повеќе од 3 пати на традиционалниот обичен поцинкована жица со дијаметар помеѓу 1.0mm-3.0mm, на затегнувачка цврстина од жица 350-520MPa.

  20150601172538413841

  2015060117250901901

  20150601172574557455

  2015060117250922922


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !