Поцинкувана жица

Краток опис:

Материјали: Јаглероден челик жица, ниско јаглероден челик, алуминиум куќиште од магнезиумска легура жици. Обработка: ткаење и заварување Употреба: Главно за бариера и ограда по должината на станбени, градина и граници. оградување на автопат, железничка, аеродромот. Карактеристики: Отпорен на корозија, анти-стареењето, отпорни на топлина, времето доказ, итн форми на отпорност на корозија вклучуваат електро поцинковане, топло поцинковане и пластична обвивка. мулти-боја пластична облога нуди добра отпорност на корозија и украсни ...


 • ФОБ Цена: САД $ 12 - 50 / Set
 • Мин.нарачката Количина: 100 Поставување / колекции
 • Набавка Способност: 10000 Поставување / Сетови неделно
 • Порт: Тијанџин
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Материјали:  челична жица Јаглероден, ниско јаглероден челик, алуминиум куќиште од магнезиумска легура жици.
  Обработка:  ткаење и заварување
  Употреба:  Главно за бариера и ограда по должината на станбени, градина и граници. оградување на автопат, железничка, аеродромот.
  Карактеристики:  Отпорен на корозија, анти-стареењето, отпорни на топлина, времето доказ, итн форми на отпорност на корозија вклучуваат електро поцинковане, топло поцинковане и пластична обвивка. Мулти-боја пластична облога нуди добра отпорност на корозија и декоративни ефекти. Тоа се прави со ограда пост и жица решетката панели.

  20150601100812571257

  20150601100874597459

  20150601100843144314

  20150601100876357635

  Ограда Жица Mesh Спецификација

  Жица решетката ограда

  Димензии на панелот LxHmm.

  Поле height mm.

  Растојание меѓу половите мм.

  Број на ребра

   

  2405 × 1270

  1500

  2440

  2

   

  2405 × 1570

  1850

  2440

  2

   

  2405 × 1720

  2130

  2440

  2

   

  2405 × 2000

  2450

  2440

  3

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !