хелиум Mesh

Краток опис:

Соодветни материјали хелиум изработени од јаглероден челик, алуминиум, не'рѓосувачки челик, како и специјални легури обезбедува безбеден, функционални, трајни производи за сите средини. Предностите, специфични апликации и карактеристики на хелиум Mesh: Челик хелиум нуди следните предности во споредба со челик мрежа листови: Челик хелиум има мала тежина, добра сила, голема носивост и може да спаси материјали и трошоците. Тој нуди добра вентилација на светлина и ветер, модерна смисла, естетски ...


 • ФОБ Цена: САД $ 10 - 200 / парче
 • Мин.нарачката Количина: 5 тон / тони
 • Набавка Способност: 400 тон / тони недела
 • Порт: Тијанџин
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Соодветни материјали 
  хелиум изработени од јаглероден челик, алуминиум, не'рѓосувачки челик, како и специјални легури обезбедува безбеден, функционални, трајни производи за сите средини.

  Предностите, специфични апликации и карактеристики на  хелиум Mesh:
  челик хелиум нуди следните предности во споредба со челик мрежа листови: 
  челик хелиум има мала тежина, добра сила, голема носивост и може да спаси материјали и трошоците. Тој нуди добра вентилација на светлина и ветер, модерна смисла, естетски изглед и анти-пропадна безбедност. Тоа е, исто така, лесно се чистат, лесно да се инсталира и издржливи за употреба. 

  Хелиум Mesh  производи се дизајнирани и произведени за различни индустриски и граѓански градби во градот патот, градини, двор, аеродром, железничка и индустриски инженеринг, и тие нудат следните карактеристики: 
  * естетска перспектива: едноставни линии и сребро изглед на современите тренд. 
  * Најдобар одводнување: Истекување површина од 83,3 проценти, повеќе од двапати од леано железо. 
  * Топла-поцинкувани третман: Добар 'рѓа имот, замена и одржување. 
  * Анти-кражба на дизајнот: Насловната и рамката е заеднички со панта жртва безбедноста, сигурноста и отворен погодност. 
  * Заштеда инвестиции: голем распон. Помалку изгубени за тежок товар во споредба со леано железо. Трошоците може да бидат зачувани за ризикот од тоа да биде украден или дробење една, ако леано железо е намени. 
  * Висока јачина: На сила и цврстина се многу повисоки од леано железо. Може да се користи за терминали, аеродроми и други голем распон и тешка состојба вчитување.

  20150601170842324232

  20150601170855375537

  20150601170831623162

  20150601170973407340

  20150601170900033

  20150601171171377137

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !