Шестоаголни Жица Mesh

Краток опис:

Жица пребивање со шестоаголни отворање нуди добра вентилација и мечување намени. Шестоаголни жица пребивање е направен од извртување на јаглерод челична жица, електро или топло поцинкуван натопи, а потоа пластични обложени, или обична. Тоа може да се фабрикувани во gabions кутии - еден од најпопуларните жичани производи за контрола на поплави. Потоа камења се стави во неа. Поставување на gabions направи ѕид или банка од вода и поплави. Хексагонални жица пребивање, исто така, се заварени во живина пребивање за одгледување на кокошки и друга живина ....


 • ФОБ Цена: US $ 5 - 25 / Ролна
 • Мин.нарачката Количина: 200 Roll / Ролс
 • Набавка Способност: 3000 Roll / Ролс месечно
 • Порт: Тијанџин
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Жица пребивање со шестоаголни  отворање нуди добра вентилација и мечување намени. Шестоаголни жица пребивање е направен од извртување на јаглерод челична жица, електро или топло поцинкуван натопи, а потоа пластични обложени, или обична.

  Тоа може да се фабрикувани во gabions кутии - еден од најпопуларните жичани производи за контрола на поплави. Потоа камења се стави во неа. Поставување на gabions направи ѕид или банка од вода и поплави. Хексагонални жица пребивање, исто така, се заварени во живина пребивање за одгледување на кокошки и друга живина. Популарно се користи како огради по зелени обложени, и трошоците може да се намали. Во изминатите години, хексагонални жица пребивање направени од галванизиран железо жица се користи во огради, одгледување и изградба арматура.

  Според пријавата , можеме да снабдување жица пребивање во следниве видови: 
  Општа намена жица пребивање;
  Тешки Вид жица пребивање;
  Живина Пребивање;
  Пилешко жица;
  Пребивање жица за огради.

  Шестоаголна отворање ткаени жица пребивање  е најчесто се користи како светлина ограда за живина, фарми, за птици, зајаци и миленичиња куќишта, дрво чувари и градина мечување, канти за складирање и украсни поддржува тениски игралишта. Тоа е исто така се користи како жица решетката ткаенини за светлината засилување во отцепена доказ стакло и цемент бетон, гипс-картон и поставување на патишта, итн
  Обработка Видови на располагање вклучуваат:
  • директно пресврт хексагонални жица пребивање
  • обратна пресврт хексагонални жица пребивање 
  • двојно насока извртени хексагонални жица пребивање

  Крај на хексагонални жица пребивање  може да биде: 
  • поцинковани по ткаење, поцинковани пред ткаење, 
  • ПВЦ обложени поцинковани
  • топло поцинкуван натопи 
  • електро поцинковани
  Општи спецификации на хексагонални жица пребивање

  20150601124529062906

  20150601124528762876

  20150601124541524152

  20150601124593139313


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !