Топло-поцинкувани Заварени Жица Mesh

Краток опис:

Заварени жица решетката е една популарна материјал во бетон, градежништвото и во индустријата. Таа е направена од ниска употреба на јаглерод челична жица, од нерѓосувачки челик жица по заварување и површина лекување. Заварени жица решетката ткаенина е широко се користат во градежништвото, систем за заштита, филтрирање, храна, земјоделство и така натаму. Топло-натопи поцинковани заварени жица решетката е генерално составен од обична челична жица. Во времето на обработка на тоа оди преку процесот на топла цинк покривка. Овој тип на заварени решетката опрема со квадратни оп ...


 • ФОБ Цена: US $ 10 - 50 / Ролна
 • Мин.нарачката Количина: 200 Roll / Ролс
 • Набавка Способност: 200 Roll / Ролс дневно
 • Порт: Тијанџин
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Заварени жица решетката  е една популарна материјал во бетон, градежништвото и во индустријата. Таа е направена од ниска употреба на јаглерод челична жица, од нерѓосувачки челик жица по заварување и површина лекување. Заварени жица решетката ткаенина е широко се користат во градежништвото, систем за заштита, филтрирање, храна, земјоделство и така натаму.

  Топло-натопи поцинковани заварени жица решетката  е генерално составен од обична челична жица. Во времето на обработка на тоа оди преку процесот на топла цинк покривка. Овој тип на заварени решетката опрема со квадратен отвор е идеален за животински кафез структурирање, fabricating кутии жица, печење, донесување партиција, хелиум цели и мечување заштита машина.

  Топло-натопи поцинковани заварени жица  карактеристики: рамна и униформа површина, цврста структура, добри интегритет и отпорни Одлично Добро корозија.
  Овој тип на заварени жица има две обработка во процесот на производство, галванизација заварени решетката пред или по заварување. На поцинковани заварени жица решетката по заварување е подобро отколку пред заварување за аголот на заварување. Со топло-натопи поцинковане, заварени жица може да се спречи корозија во секојдневната примена.

  Хот-поцинкуван натопи заварени жица Спецификација:
  1) топло поцинкувани заварени решетката + ПВЦ слој (зелено 6005): 12,7 × 12.7mm / жица со дијаметар внатрешна 0, .65mm - обложени 0.90mm / висина 100cm ролна / ролна должина 5м.
  2) топло поцинкувани мрежа (поцинковани по заварување): 12,7 × 12.7mm / жица со дијаметар 0.65mm / висина ролна 50см / ролна должина 5м.
  3) топло поцинкувани решетката (по ткаење) + ПВЦ слој (зелено 6005): решетката 25mm / жица со дијаметар внатрешна 0.80mm - обложени 1.00mm / висина ролна должина 50cm / ролна 10m.
  4) топло поцинкувани мрежа (поцинковани по ткаење): решетката 13mm / жица со дијаметар 0.70mm / висина ролна должина 50cm / ролна 10m.

  20150601144316761676

  20150601144335163516

  20150601144362086208

  20150601144392079207

  Информации технологија:
  Дијаметар: 0.65 +/- 0.025mm. 
  Zn-слој: мин. 20g / m².
  Издржливост на истегнување: 300 - 450 N / mm². 
  Издолжување: мин. 15%.
  Јаглерод: макс. 0,10%.
  Шминка: 150 килограми калеми со внатрешна Кол. од +/- 270mm и надворешен Кол. од +/- 450mm.

  решетката големина

  Жица Дијаметар

  во ММ

  во инчи

  BWG бр

  ММ

  6.4

  1/4

  24-22

  0.56- 0.71

  9.5

  3/8

  23:19

  0,64-1,07

  12,7

  1/2

  22-16

  0,71-1,65

  15,9

  5/8

  21-16

  0,81-1,65

  19,1

  3/4

  21-16

  0,81-1,65

  25,4 × 12,7

  1 × 1/2

  21-16

  0,81-1,65

  25,4

  1

  21-14

  0,81-2,11

  38,1

  1 1/2

  19-14

  1,07-2,11

  25,4 × 50,8

  1 × 2

  17-14

  1,47-2,11

  50,8

  2

  16-12

  1,65-2,77

  50,8-305

  2 до 12

   

  ГИ спецификација решетката квадратни жица:

  Mesh

  ширина должина

  Тежина

  16 × 16

  3ft. × 100ft.

  24.75kg / ролна

  16 × 16

  4ft. × 100ft.

  33kg / калем

  16 × 16

  4ft. × 100ft.

  41.25kg / калем

  16 × 16

  5ft. × 100ft.

  18kg / калем

  40 × 40

  1mtr × 100ft.

  20 кг / калем

  Ние сме топло поцинкуван заварени жица решетката во големи акции:

  Топла цинк заварени жица решетката

  Топло-натопи поцинковани заварени жица решетката

  20mm × 20mm × 1.0 mm × 30 × 1 милион 6kgs

  20mm × 20mm × 1.0 mm × 30 × 1 милион 16kg

  25mm × 25mm × 1.8mm х 1м × 30

  20mm × 20mm × 1.00mm × 30 × 1 милион 16kg

  50mm × 50mm × 1.80mm × 1,5 × 30 30kgs

  50mm × 50mm × 1.80mm × 1,5 × 30 30 kg

  50mm × 25mm × 1.60mm × 30 × 1 милион 21kgs

  50mm × 25mm × 1.60mm × 30 × 1 милион 21kg

  50mm × 25mm × 1.80mm × 1,5 × 30 48kgs

  50mm × 25mm × 1.80mm × 1,5 × 30 48 килограми

   

  Mesh

   дебелина

  Висина

   

  mm

  mm 

  цм 

  Галванизирана Заварени Жица Mesh (Галванизирана По ткаење) топло поцинкувани жица 

  06 × 06

  0.65

  50-150

  13 × 13

  0.90

  13 × 25

  1.45

  19 х 19

  1.45

  25 × 25

  1.75

  Галванизирана Заварени Жица Mesh (поцинкувана Пред ткаење) топло поцинкувани жица 

  13 × 13

  1.40

  50 - 200

  13 × 25

  1.50

  19 х 19

  1.50

  75 × 13

  1.90

  50 × 25

  1.90

  50 × 50

  1.90, 2.80

  ПВЦ заварени Mesh (топла натопи)

  13 × 13

  1.20

  50 - 200

  19 х 19

  1.20, 1.40

  25 × 25

  2.30


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !