ПВЦ обложени Gabion Mesh

Краток опис:

Материјал на ПВЦ обложени ПВЦ обложени габион gabions, еден вид на кутија жица мрежа, се направени од тешки хексагонална жица пребивање што се проткајува од метална жица. ПВЦ обложени gabions надворешниот дијаметар е од 3.0mm да 4.5mm, а дијаметарот на раб жица или раб жица е една жица мерач подебели од заеднички решетката жица. ПВЦ обложени gabions се направени од пластика обложена галванизиран челик жица: висок квалитет на ниска употреба на јаглерод челична жица, ние заврши ПВЦ заштитен слој на површината на галванизиран челик жица, а потоа ткаат ...


 • ФОБ Цена: US $ 5 - 33 / Set
 • Мин.нарачката Количина: 10 Поставување / колекции
 • Набавка Способност: 500 Поставување / поставува по ден
 • Порт: Тијанџин
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Материјал на ПВЦ обложени gabion
  ПВЦ обложени габиони , еден вид на кутија жица мрежа, се направени од тешки хексагонална жица пребивање што се проткајува од метална жица. ПВЦ обложени gabions надворешниот дијаметар е од 3.0mm да 4.5mm, а дијаметарот на раб жица или раб жица е една жица мерач подебели од заеднички решетката жица. 
  ПВЦ обложени габиони  се направени од пластика обложена галванизиран челик жица: висок квалитет на ниска употреба на јаглерод челична жица, ние заврши ПВЦ заштитен слој на површината на галванизиран челик жица, а потоа ткаат во хексагонални жица пребивање, вклучувајќи ги сите спецификации. Оваа заштита PVC слој може да се зајакне заштитата против високо загадување на животната средина. Во меѓувреме, ние може да избере различни бои, со цел да се поклопат со околината.
  Нормалната спецификации за ПВЦ обложени gabion

  отворање на решетката

  60X80mm

  80X100mm

  100X120mm

  120X150mm

  дијаметар

  Обично дијаметарот е од 2.5мм до 3.4mm

  Големина на gabion

  2x1x1m

  2x1x0.5m

  4x1x1m

  4x2x1m

  Останати карактеристики од потрошувачите се исто така достапни.

  Примена на ПВЦ обложени gabions
  Gabions се користат во многу ситуации, вклучувајќи стабилизација на земјата движење и ерозија, контрола на реката, резервоари, канал реновирање, уредување и потпорни ѕидови, итн
  Карактеристики и предности на ПВЦ обложени gabions
  ПВЦ обложени gabions може да носи силни депресии и екструдирање сила и да ја задржите својата форма. Gabions се лесни доволно да се инсталира дека нема искуство е потребно за да се добие добар резултат. ПВЦ обложени надвор од галванизиран челик жица, ПВЦ обложени gaions е подобро во корозија отпор, antioxidation, издржливост, во исто време ПВЦ обложени gabion е поубаво од не-ПВЦ обложени. Ние може да се поклопат со околината и да се направи луѓето поудобно.

  2015060117310711711

  20150601173172367236

  20150601173135553555

  20150601173112391239

  20150601173126022602

  20150601173271057105


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !