Брич, бодликава жица

Краток опис:

Брич, бодликава жица е еден вид на модерна мечување материјали безбедност фабрикувани со остра челик сечилото и високо еластична жица. Брич, бодликава жица може да се инсталира за да се постигне резултат на застрашувачки и запирање на агресивните периметар натрапници, со piecing и сечење жилет монтирани на врвот на ѕидот, исто така, специјални дизајни што качување и допирање исклучително тешко. Жица и ленти се поцинковани да се спречи корозија. Во моментов, брич, бодликава жица е widel ...


 • ФОБ Цена: US $ 500 - 1200 / Тон
 • Мин.нарачката Количина: 100 метрички тони / метрички тони
 • Набавка Способност: 30 метрички тони / метрички тони дневно
 • Порт: Тијанџин
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Брич, бодликава жица  е еден вид на модерна мечување материјали безбедност фабрикувани со остра челик сечилото и високо еластична жица. Брич, бодликава жица може да се инсталира за да се постигне резултат на застрашувачки и запирање на агресивните периметар натрапници, со piecing и сечење жилет монтирани на врвот на ѕидот, исто така, специјални дизајни што качување и допирање исклучително тешко. Жица и ленти се поцинковани да се спречи корозија.
  Во моментов, брич, бодликава жица е широко се користи од страна на многу земји во воената област, затвори, куќи притвор, владини згради и други објекти за националната безбедност. Неодамна години, бодликава лента очигледно стана најпопуларна висока класа мечување жица не само за воена и национална безбедност апликации, но, исто така, за куќа и ограда општество и други приватни објекти.

  Razor Blade Спецификација

  Референтен број

  Блејд стил

  дебелина

  жица Диа

  Barb
  должина

  Barb
  ширина

  Barb 
  проред

  БТО-10

  https://www.dl-barbedwire.com/Images/Razor-Barbed-Wire003.gif

  0,5 ± 0,05

  2.5 ± 0.1

  12 ± 1

  13 ± 1

  26 ± 1

  БТО-12

  https://www.dl-barbedwire.com/Images/Razor-Barbed-Wire002.gif

  0,5 ± 0,05

  2.5 ± 0.1

  12 ± 1

  15 ± 1

  26 ± 1

  БТО-18

  https://www.dl-barbedwire.com/Images/Razor-Barbed-Wire003.gif

  0,5 ± 0,05

  2.5 ± 0.1

  18 ± 1

  15 ± 1

  33 ± 1

  БТО-22

  https://www.dl-barbedwire.com/Images/Razor-Barbed-Wire004.gif

  0,5 ± 0,05

  2.5 ± 0.1

  22 ± 1

  15 ± 1

  34 ± 1

  БТО-28

  https://www.dl-barbedwire.com/Images/Razor-Barbed-Wire005.gif

  0,5 ± 0,05

  2.5 ± 0.1

  28 ± 1

  15 ± 1

  34 ± 1

  БТО-30

  https://www.dl-barbedwire.com/Images/Razor-Barbed-Wire006.gif

  0,5 ± 0,05

  2.5 ± 0.1

  30 ± 1

  18 ± 1

  34 ± 1

  КБТ-60

  https://www.dl-barbedwire.com/Images/Razor-Barbed-Wire007.gif

  0,6 ± 0,05

  2.5 ± 0.1

  60 ± 2

  32 ± 1

  96 ± 2

  КБТ-65

  https://www.dl-barbedwire.com/Images/Razor-Barbed-Wire008.gif

  0,6 ± 0,05

  2.5 ± 0.1

  65 ± 2

  21 ± 1

  100 ± 2

  Бодликава касета хармоника (КБТ); Бодликава касета пречка (BTO) 
  Стандардна материјали се или поцинковани или од нерѓосувачки челик. 
  Стандардни стилови производи се прикажани во табелите погоре, посебни спецификации се достапни на барање.

  Бодликава жица Спецификација касета

  Јамка Надворешен дијаметар

  Број на Loops

  Стандардна должина на намотката

  тип

  Белешки

  450mm

  33

  7-8M

  КБТ 60,65

  една намотка

  500mm

  56

  12-13M

  КБТ 60,65

  една намотка

  700mm

  56

  13-14M

  КБТ 60,65

  една намотка

  960mm

  56

  14-15M

  КБТ 60,65

  една намотка

  450mm

  56

  8-9m (3 клипови)

  БТО-10.12.18.22.28.30

  вкрстен тип,

  500mm

  56

  9-10M (3 клипови)

  БТО-10.12.18.22.28.30

  вкрстен тип,

  600mm

  56

  10-11M (3 клипови)

  БТО-10.12.18.22.28.30

  вкрстен тип,

  600mm

  56

  8-10m (5 клипови)

  БТО-10.12.18.22.28.30

  вкрстен тип,

  700mm

  56

  10-12м (5 клипови)

  БТО-10.12.18.22.28.30

  вкрстен тип,

  800мм

  56

  11-13M (5 клипови)

  БТО-10.12.18.22.28.30

  вкрстен тип,

  900mm

  56

  12-14M (5 клипови)

  БТО-10.12.18.22.28.30

  вкрстен тип,

  960mm

  56

  13-15M (5 клипови)

  БТО-10.12.18.22.28.30

  вкрстен тип,

  980mm

  56

  14-16M (5 клипови)

  БТО-10.12.18.22.28.30

  вкрстен тип,

  Забелешки: Стандардни производи стилови се прикажани во табелите погоре, посебни спецификации се достапни на барање. Стандардни материјали се или поцинковани или од нерѓосувачки челик.
  Во прилог на овие производи, ние исто така, производство на машини кои ги произведе истите.

  20150601141463316331

  20150601140782508250

  20150601141427042704

  20150601141451675167

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !