Зајакнување на решетката панел

Краток опис:

Зајакнување на решетката се користи за армирање на бетон, е произведен според Sans 1024: 2006 и други меѓународни стандардни спецификации. Карактеристики: • зајакнување на решетката душеци се најчесто се користат форма на монтажни засилување и е особено погодна за рамен плоча изградба и бетонски површини кревети. Други дизајнирани апликации вклучуваат: • Задржување и смолкнување ѕидови; • греди и столбови; • павер преклопување; • Готови бетонски елементи; • Проект згради; • шв ...


 • ФОБ Цена: US $ 3 - 10 / лист
 • Мин.нарачката Количина: 20 лист / плочи
 • Набавка Способност: 5000 Лист / листови на ден
 • Порт: Тијанџин
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Зајакнување на решетката  се користи за армирање на бетон, е произведен според Sans 1024: 2006 и други меѓународни стандардни спецификации.
  Карактеристики:
  • зајакнување на решетката душеци се најчесто се користат форма на монтажни засилување и е особено погодна за рамен плоча изградба и бетонски површини кревети. Други дизајнирани апликации вклучуваат: 
  • Задржување и смолкнување ѕидови;
  • греди и столбови;
  • павер преклопување;
  • Готови бетонски елементи;
  • Проект згради;
  • Базен и gunite изградба.
  • зајакнување на решетката душеци може да биде детално како што е рамно или свиткани листови, во зависност од барањата на работното место.
  • зајакнување на решетката засилување значително го намалува времето за градење.
  • Sans 1024: 2006 назначени ткаенина душеци се стандард заварени засилување душеци и можат да бидат закажани, едноставно со повикување на видот на ткаенината, димензии на состојба и свиткување форма кодови (Референтниот е номиналната маса на ткаенина во kg / m2 × 100).
  • ладно валани деформирани жица се користи во заварени мрежа ткаенина има карактеристика сила (0.2% доказ стрес) минимум од 485MPa во споредба со 450MPa за висок арматура истегнување. Ткаенина може да се користи на повисоки напони од висока затегнувачка арматурата што резултира со заштеда на материјал до 8%.
  Квалитет
  на зајакнување на решетката е произведен под строга контрола на квалитетот со сите стандарди во согласност со sans 1024: 2006 стандард спецификации и толеранции

  2015060115190410410

  20150601151950065006

  20150601151958485848

  20150601151980938093

   Ви благодариме за посетата на нашиот веб-сајт. Ве молиме да се чувствуваат слободни да оставите порака, ако било какви прашања.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !