Staninless челик Razor бодликава жица

Краток опис:

Нерѓосувачки челик бодликава жица е направен со нерѓосувачки челичен лим и жица AISI 304. жилет нерѓосувачки челик жица нуди подолг живот во споредба со други материјали, и многу подобро сопственост на отпорност на корозија. Овој вид на бодликава жица се испорачува директно во панделки, еден хармоника серпентина или преминал хармоника жилет серпентини. Нерѓосувачки челик бодликава жица е на располагање со различни стилови на сечилото: BT-10, БТ-12, БТ-18, БТ-22, БТ-28, БТ-30, БТ-60, итн Должината Barb, Barb проред и барбус w ...


 • ФОБ Цена: US $ 500 - 1200 / Тон
 • Мин.нарачката Количина: 100 метрички тони / метрички тони
 • Набавка Способност: 30 метрички тони / метрички тони дневно
 • Порт: Тијанџин
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Нерѓосувачки челик бодликава жица  е направен со нерѓосувачки челичен лим и жица AISI 304.
  челик бодликава жица нерѓосувачки  нуди подолг живот во споредба со други материјали, и многу подобро сопственост на отпорност на корозија. Овој вид на бодликава жица се испорачува директно во панделки, еден хармоника серпентина или преминал хармоника жилет серпентини.
  Нерѓосувачки челик бодликава жица  е на располагање со различни стилови на сечилото: BT-10, БТ-12, БТ-18, БТ-22, БТ-28, БТ-30, БТ-60, итн Должината Barb, Barb проред и барбус ширина може да се произведуваат во согласност со вашите специфични барања.

  Razor Blade Спецификација

  Референтен број

  Блејд стил

  дебелина

  жица Диа

  Barb
  должина

  Barb
  ширина

  Barb 
  проред

  БТО-10

  https://www.dl-barbedwire.com/Images/Razor-Barbed-Wire003.gif

  0,5 ± 0,05

  2.5 ± 0.1

  12 ± 1

  13 ± 1

  26 ± 1

  БТО-12

  https://www.dl-barbedwire.com/Images/Razor-Barbed-Wire002.gif

  0,5 ± 0,05

  2.5 ± 0.1

  12 ± 1

  15 ± 1

  26 ± 1

  БТО-18

  https://www.dl-barbedwire.com/Images/Razor-Barbed-Wire003.gif

  0,5 ± 0,05

  2.5 ± 0.1

  18 ± 1

  15 ± 1

  33 ± 1

  БТО-22

  https://www.dl-barbedwire.com/Images/Razor-Barbed-Wire004.gif

  0,5 ± 0,05

  2.5 ± 0.1

  22 ± 1

  15 ± 1

  34 ± 1

  БТО-28

  https://www.dl-barbedwire.com/Images/Razor-Barbed-Wire005.gif

  0,5 ± 0,05

  2.5 ± 0.1

  28 ± 1

  15 ± 1

  34 ± 1

  БТО-30

  https://www.dl-barbedwire.com/Images/Razor-Barbed-Wire006.gif

  0,5 ± 0,05

  2.5 ± 0.1

  30 ± 1

  18 ± 1

  34 ± 1

  КБТ-60

  https://www.dl-barbedwire.com/Images/Razor-Barbed-Wire007.gif

  0,6 ± 0,05

  2.5 ± 0.1

  60 ± 2

  32 ± 1

  96 ± 2

  КБТ-65

  https://www.dl-barbedwire.com/Images/Razor-Barbed-Wire008.gif

  0,6 ± 0,05

  2.5 ± 0.1

  65 ± 2

  21 ± 1

  100 ± 2

  Бодликава касета хармоника (КБТ); Бодликава касета пречка (BTO) 
  Стандардна материјали се или поцинковани или од нерѓосувачки челик. 
  Стандардни стилови производи се прикажани во табелите погоре, посебни спецификации се достапни на барање.

  Бодликава жица Спецификација касета

  Јамка Надворешен дијаметар

  Број на Loops

  Стандардна должина на намотката

  тип

  Белешки

  450mm

  33

  7-8M

  КБТ 60,65

  една намотка

  500mm

  56

  12-13M

  КБТ 60,65

  една намотка

  700mm

  56

  13-14M

  КБТ 60,65

  една намотка

  960mm

  56

  14-15M

  КБТ 60,65

  една намотка

  450mm

  56

  8-9m (3 клипови)

  БТО-10.12.18.22.28.30

  вкрстен тип,

  500mm

  56

  9-10M (3 клипови)

  БТО-10.12.18.22.28.30

  вкрстен тип,

  600mm

  56

  10-11M (3 клипови)

  БТО-10.12.18.22.28.30

  вкрстен тип,

  600mm

  56

  8-10m (5 клипови)

  БТО-10.12.18.22.28.30

  вкрстен тип,

  700mm

  56

  10-12м (5 клипови)

  БТО-10.12.18.22.28.30

  вкрстен тип,

  800мм

  56

  11-13M (5 клипови)

  БТО-10.12.18.22.28.30

  вкрстен тип,

  900mm

  56

  12-14M (5 клипови)

  БТО-10.12.18.22.28.30

  вкрстен тип,

  960mm

  56

  13-15M (5 клипови)

  БТО-10.12.18.22.28.30

  вкрстен тип,

  980mm

  56

  14-16M (5 клипови)

  БТО-10.12.18.22.28.30

  вкрстен тип,

  Забелешки: Стандардни производи стилови се прикажани во табелите погоре, посебни спецификации се достапни на барање. Стандардни материјали се или поцинковани или од нерѓосувачки челик. 
  Во прилог на овие производи, ние исто така, производство на машини кои ги произведе истите.

  20150601140758755875

  20150601140782508250

  20150601140715421542

  20150601140776867686


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !