Заварени Mesh панел-Топла-поцинкувани По Заварени

Краток опис:

Топло-поцинкувани Заварени Жица Mesh е направен од топло поцинкувани или висок квалитет жица и топла натопи galvanized.it е уште подобро за заштита на 'рѓа. Ликови: силна заварени поени и светли сјај .На мрежа doesnt се изгубат, дури и ако се намали во делови или се имал сила на делови .Compared со општите железо жица, производите се подобри во поглед на анти-корозивен и анти-'рѓа. Употреба: Тие се широко се користат во индустријата, земјоделството, градежништвото, транспортот и рударството .Such како машина ...


 • ФОБ Цена: US $ 3 - 10 / лист
 • Мин.нарачката Количина: 20 лист / плочи
 • Набавка Способност: 5000 Лист / листови на ден
 • Порт: Тијанџин
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Топло-поцинкувани Заварени Жица Mesh е направен од топло поцинкувани или висок квалитет жица и топла натопи galvanized.it е уште подобро за заштита на 'рѓа.
  Ликови: силна заварени поени и светли сјај .На мрежа doesnt се изгубат, дури и ако се намали во делови или се имал сила на делови .Compared со општите железо жица, производите се подобри во поглед на анти-корозивен и анти-'рѓа.
  Употреба: Тие се широко се користат во индустријата, земјоделството, градежништвото, транспортот и рударството .Such како покритие за заштита машина, ранчот браник, градина ограда, прозорец заштита браник, премин браник, птици кафез, јајце кошница, храна кошница, итн

  201506011452174155

  20150601145212921292

  20150601145271067106

  20150601145284988498

  решетката големина

  Жица Дијаметар

  во ММ

  во инчи

  BWG бр

  ММ

  6.4

  1/4

  24-22

  0.56- 0.71

  9.5

  3/8

  23:19

  0,64-1,07

  12,7

  1/2

  22-16

  0,71-1,65

  15,9

  5/8

  21-16

  0,81-1,65

  19,1

  3/4

  21-16

  0,81-1,65

  25,4 × 12,7

  1 × 1/2

  21-16

  0,81-1,65

  25,4

  1

  21-14

  0,81-2,11

  38,1

  1 1/2

  19-14

  1,07-2,11

  25,4 × 50,8

  1 × 2

  17-14

  1,47-2,11

  50,8

  2

  16-12

  1,65-2,77

  50,8-305

  2 до 12

     

   

  Ви благодариме за посетата на нашиот веб-сајт. Ве молиме да се чувствуваат слободни да оставите порака, ако било какви прашања.

 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !