прозорец на екранот

Краток опис:

Прозорец на екранот Вовед прозорец на екранот, инсекти екран или лета екранот е метална жица, фиберглас, или други синтетички влакна мрежа, се протегал во рамка од дрво или метал, наменета за покривање на отворањето на отворен прозорец. Нејзината примарна цел е да се задржи лисја, остатоци, инсекти, птици и други животни да влезат во една зграда или прикажани структура, како што тремот, додека дозволува свеж воздух проток. Повеќето куќи во Австралија, САД и Канада имаат екрани на сите компатибилен прозорци, whic ...


 • ФОБ Цена: САД 0,35 $ - 0,55 / квадратен метар
 • Мин.нарачката Количина: 1 ролна / Ролс
 • Набавка Способност: 1000 Roll / Ролс дневно
 • Порт: Тијанџин
 • Начин на плаќање: L / C, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  прозорец на екранотВовед
  А прозорец на екранот, инсекти екран или лета екранот е метална жица, фиберглас, или други синтетички влакна мрежа, се протегал во рамка од дрво или метал, наменета за покривање на отворањето на отворен прозорец. Нејзината примарна цел е да се задржи лисја, остатоци, инсекти, птици и други животни да влезат во една зграда или прикажани структура, како што тремот, додека дозволува свеж воздух проток. Повеќето куќи во Австралија, САД и Канада имаат екрани на сите компатибилен прозорци, кои се најкорисни во области кои имаат големи популации од комарец. Порано, екрани во Северна Америка беа обично се заменуваат со стаклени бура прозорци во зима, но сега двете функции се обично во комбинација во комбинација бура и екран прозорци, кои им овозможуваат на стакло и екран панели да слајд нагоре и надолу.
  Видови на прозорец на екранотИНГ ткаенини
  Најчестите материјали се користат за инсекти скрининг материјал, алуминиум и фиберглас. Алуминиум прозорец на екранот е општо достапна во природните алуминиум или во применуваат боја јаглен; на јаглен е многу помалку видливи. Фиберглас е достапен во светло сива, како и бои јаглен, јаглен повторно нудат подобро гледање и изглед. Фиберглас е поевтин, и има предност не "denting", кога погоди или турка. Сепак, фиберглас мрежа е малку повеќе нетранспарентно од алуминиум мрежа, која се затемнува за надворешниот изглед на прозорецот и ја намалува количината на светлина се пренесува од надвор. Покрај тоа, фиберглас екранот брзо деградира со изложување на УВ светлина, што доведува до тоа протриване и кршење по само неколку години, за разлика од алуминиум кој трае значително подолго.
  За апликации кои бараат поголема сила, како што се прикажани врати, најлон и полиестер скрининг се исто така достапни.
  Скрининг бронза инсекти е многу поскапо, но дава многу повеќе услуги од било алуминиум или фиберглас. Кога за прв пат инсталирате прозорец на екранот, има светла боја злато; овој временски услови да ненаметлива темен јаглен во рок од една година или помалку. Бронзеното е малку повеќе отпорни на denting од алуминиум. Поретки ткаенини екран вклучува бакар, месинг, нерѓосувачки челик, галванизиран челик.
  Во прилог на инсекти скрининг, поцврсти видови екран, кој, исто така, намалување на сончева светлина и топлина добивка се достапни. Овие понуди значителен потенцијал за заштеда на енергија во топла клима.
  Do-it-yourself екран и рамка за замена колекции се достапни на хардвер и дома подобрување продавници. Овие рамки обично се составени од прав од алуминиум страни (кои може да се намалување на големината) и пластични агол инсерти. Замена на екран колекции обично се состојат од една ролна на најлон ткаенина скрининг и дарежлива набавка на гумени шпонка.

  20150601114549654965

  20150601114542834283

  2015060111450749749

  20150601114544594459


 • Претходно:
 • Следно:

 • Испратете ја вашата порака:

  Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !