Screen Window

Përshkrim i shkurtër:

Window Screen Hyrje Një ekran dritare, ekran insekteve ose fluturojnë ekran është një teli metal, tekstil me fije qelqi, ose të tjera rrjetë fibra sintetike, shtrirë në një kornizë prej druri ose metali, i projektuar për të mbuluar hapjen e një dritare të hapur. Qëllimi i tij kryesor është për të mbajtur gjethet, mbeturinat, insektet, zogjtë, dhe kafshët e tjera për të hyrë në një ndërtesë apo një strukturë të shfaqen të tillë si një verandë, duke lejuar të freskët e ajrit-rrjedhë. Shumica e shtëpive në Australi, Shtetet e Bashkuara dhe Kanadaja kanë ekranet në të gjitha dritaret në përdorim, e cila ...


 • FOB Çmimi: US $ 0,35-0,55 / Sheshi Meter
 • Min.urdhër Sasia: 1 Roll / Rolls
 • Furnizimi Aftësia: 1000 Roll / Rolls në ditë
 • Port: Tianjin
 • Termat pagesës: L / C, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  Screen WindowParathënie
  Një ekran dritare, ekran insekteve ose fluturojnë ekran është një teli metal, tekstil me fije qelqi, ose të tjera rrjetë fibra sintetike, shtrirë në një kornizë prej druri ose metali, i projektuar për të mbuluar hapjen e një dritare të hapur. Qëllimi i tij kryesor është për të mbajtur gjethet, mbeturinat, insektet, zogjtë, dhe kafshët e tjera për të hyrë në një ndërtesë apo një strukturë të shfaqen të tillë si një verandë, duke lejuar të freskët e ajrit-rrjedhë. Shumica e shtëpive në Australi, Shtetet e Bashkuara dhe Kanadaja kanë ekrane në të gjitha dritaret në përdorim, të cilat janë më të dobishme në fushat që kanë popullsi të mëdha kundër mushkonjave. Dikur, ekranet në Amerikën e Veriut janë zëvendësuar zakonisht me dritare stuhi qelqi në dimër, por tani të dy funksionet janë të kombinuara zakonisht në stuhi kombinim dhe ekran dritare, të cilat lejojnë qelqi dhe ekran panele të rrëshqitje lart e poshtë.
  Llojet e Screen Windowing pëlhurë
  materialet më të zakonshme të përdorura për materiale insektet Screening janë alumini dhe tekstil me fije qelqi. Ekran dritare Alumini në përgjithësi është në dispozicion në alumini natyrore ose në një ngjyrë të aplikuar qymyr; qymyr druri është shumë më pak i dukshëm. Tekstil me fije qelqi është në dispozicion në gri të lehta, si dhe ngjyra qymyr druri, qymyr druri përsëri ofron shikimin më të mirë dhe pamjen. Tekstil me fije qelqi është më pak e shtrenjtë, dhe ka avantazhin e të mos "denting", kur goditi ose shtyrë. Megjithatë, rrjetë tekstil me fije qelqi është disi më i errët sesa rrjetë alumini, e cila errëson pamjen e jashtme e dritares dhe redukton sasinë e dritës transmetuar nga jashtë. Përveç kësaj, ekrani tekstil me fije qelqi degradon me shpejtësi me ekspozimin ndaj dritës UV, duke çuar në atë të shthurret dhe të thyer, pas vetëm disa vjet, ndryshe nga alumini e cila zgjat në mënyrë të konsiderueshme më të gjatë.
  Për aplikimet që kërkojnë forcë më të madhe, të tilla si dyer shfaqen, najloni dhe poliestër shqyrtimit janë gjithashtu në dispozicion.
  Bronze insekteve shqyrtimit është shumë më shtrenjtë, por i jep shërbim shumë më tepër se të dyja alumini apo tekstil me fije qelqi. Kur për herë të parë instalimi ekran dritare, ajo ka një ngjyrë ari të ndritshme; Kjo weathers një qymyr modest errët brenda një viti ose më pak. Bronze është pak më rezistente ndaj denting se alumini. Më pak pëlhura ekran të zakonshme përfshijnë bakri, tunxh, çelik inox, dhe çeliku e galvanizuar.
  Përveç shfaqjen e insekteve, lloje denser ekran që të reduktojë rrezet e diellit dhe për të fituar ngrohjes janë në dispozicion. Këto ofrojnë kursime të konsiderueshme të energjisë potenciale në klimat e nxehtë.
  A-it-yourself ekran dhe kornizë zëvendësimin kits janë gjerësisht në dispozicion në hardware dhe përmirësim në shtëpi dyqane. Këto korniza janë të përbërë zakonisht prej palëve të drejta të aluminit (të cilat mund të jenë të prera në madhësi) dhe fut plastike qoshe. Kits zëvendësimin Screen zakonisht përbëhen nga një rrotull pëlhurë najloni shqyrtimit dhe një furnizim bujare të vizore gome.

  20150601114549654965

  20150601114542834283

  2015060111450749749

  20150601114544594459


 • Previous:
 • Next:

 • Dërgo mesazhin tuaj për ne:

  Related Products

  WhatsApp Online Chat !